7 vietas, kur būt Gran Canaria

Galamērķis – vasara

Sausos faktos sakot, Gran Canaria ir Spānijai piederoša sala. Atrodas Atlantijas okeānā ap 200 km attālumā no Āfrikas, par ko liek manīt milzu kaktusi, okeāna un palmu iekļautais tuksnesis un, man par nelielu izbrīnu, bezkupraini kamieļi. Teju apaļās formas sala ir vulkāniskas izcelsmes un tajā ir neparasti daudzveidīgas dabas ainavas. Visu gadu gaisa temperatūra svārstās vidēji no +18 līdz +25°C.

IMG_6757

Pārvietošanās loģistika

Transportēšanās ziņā arī ziemeļeiropiešiem optimāli paveicams attālums ar lidmašīnu, lai bez pārāk liela noguruma un laika pavadīšanas ceļā janvāra klimatiskajos apstākļos nokļūtu no ziemas vasarā. Mūsu gadījumā lidojumi: Rīga – Oslo (1,5h) un Oslo – Grankanārija (5,5h). Salai ir vien ap 50 km diametrs, tāpēc ērti pārvietoties ar nomas auto, kas ir salīdzinoši lēts – ap 10 eiro/dienā par piecvietīgu auto. Tā kā salas lielāko daļu aizņem kalni, ir izbūvēta viena lielā autostrāde, kas savieno galvaspilsētu Las Palmas salas ziemeļos ar kūrortu Puerto Rico salas dienvidos, pa ceļam vedot gar lidostu. Savukārt, salas vidieni iespējams apskatīt, dodoties elpu aizraujošos un plaukstu svīstošos braucienos pa šauri stāviem serpentīniem.

mājas uz nedēļu

Mājvietas izvēle krita uz “angļu pludmali” Playa del Ingles salas dienvidos, kur gaisa temperatūra vienmēr esot dažus grādus siltāka kā ziemeļos. Apmēram 20 minūšu braucienā no lidostas, pastaigas attālumā no Maspalomas tuksneša kāpām, pludmales kafejnīcām, pārtikas un suvenīru veikaliem, ar izeju pa vārtiņiem uz piekrastes promenādi un skatu caur palmu lapām uz okeānu, ieturot brokastis uz balkoniņa. Mitinājāmies “dzīvokļu viesnīcā”, kas pēc būtības ir vairāku dzīvokļu ēka, katram ciemiņam tiek sava mītne ar virtuvi, guļamistabām, viesistabu un vannasistabu. Tā kā mazs, aktīvs bērns “prasa telpu”, šāds variants, kur izskrieties un pašiem pēc savas patikas arī brokastis pagatavot, bija lieliska izvēle. Tai pat laikā atvaļinājuma ietvaros grīdu uzslauka un gultu saklāj tā arī nekad nesastaptais viesnīcas personāls.

IMG_6863

IMG_6652

img_6837

7 vietas, kur būt un izbaudīt

Pa serpentīniem uz milzīgo kaktusu parku

Šo, Eiropā lielāko kaktusu parku, biju jau noskatījusi pirms došanās uz salu kā vienu no vietām, ko gribētu apskatīt. Tā, nu, 3. dienas rīta pusē devāmies iekarot iespaidīgo kalnu grēdu un ķērām kaifiņu, skatoties pa mašīnas logu, kā skaidrā okeāna horizonta līnija pazūd kalnos un klinšu malas pietuvinās tik ļoti, ka pat nevar redzēt brauktuves malu, tik nogāzes uz leju jaušamas. Viena lieta ir braukt “atpūtniekā” ar tūristu autobusu pa Maljorkas salas serpentīniem, bet otra lieta ir ņemt līkumus stāvos ceļa posmos gandrīz apgriežoties pretēji braukšanas virzienam un spiežot gāzi grīdā pārliecinošā pirmajā ātrumā un cerēt, ka neaizriposim atpakaļ. Un vēl bonuss, ka izkāpt var jebkurā skatu baudīšanas vietā, kur izveidota ceļa “kabata”. Nomas auto rullē! Pašā parkā var ložņāt starp milzīgām, visdažādāko veidu alvejām un kaktusiem kā no multenēm, papaijāt ēzelīšus, pabarot vietējas pīles ar kasē iegādājamu maisiņu kukurūzas un, prom ejot, dāvanā dabūt turpat audzētu kaktusu podiņā.

IMG_7243

IMG_7215

IMG_7283

IMG_7325

IMG_5404

unnamed (2)

Artenara – augstākais ciemats ar restorānu klintī

Jau minētās dienas turpinājumā devāmies tālāk pa kalnu grēdu, lai sasniegtu salas augstāko ciematu ar vairākiem plašiem skatpunktiem, pastaigu ieliņām un reālām mājvietām, kas mūsdienīgi pielāgotas un izvietotas senos laikos izkaltās klinšu alās. Lieliskais plāns apstājās brīdī, kad, sasnieguši daudzsološo vietu ar dikti tukšiem vēderiem, izkāpām no mašīnas un sapratām, ka ārā ir sasodīti auksts un vējains (kā jau kalnos tas pienākas) – gaisa temperatūra no +23°C nolaidusies līdz +8°C (!!!) Tas ir burtiski kā tagad, Latvijas pavasarī, iziet no mājas šortos un krekliņā + vēl pūš stiprs ziemeļu vējš. Un, lai izsalkušo vēderu lietu un salšanu padarītu vēl jautrāku, uzvelkot mugurā visu, kas ir mašīnā (arī pelddvieli), un izmisīgi meklējot ēstuvi, veikalu, jebko, kur patverties, attopamies, ka ir svētdiena un, kā jau pie spāņiem, pilnīgi viss ir slēgts. Jā, pilnīgi viss, izņemot vienu vietu, kas bija mūsu ceļojuma pārlaimes un ekstāzes brīdis, ko vārda sauc – Restaurante La Cilla. Restorāns izkalts klintī, mākoņu līmenī, terase ar skatu uz ieleju vairāk kā kilometru virs jūras līmeņa. Bāc! Un mēs trāpījām tieši uz saulrietu! Štrunts par aukstumu un neapmeklētiem bukletu skatpunktiem, te mēs tik tiešām pabarojām dvēseles ar dabas skaistumu un gardu vīnu.

IMG_7362

Las Palmas – kustīga galvaspilsēta ar sērfotāju paradīzi piekrastē

Pašu pilsētu sajutām tikai caurbraucot un meklējot labāko sērfošanas vietu, tāpēc par muzejiem un arhitektūru kopumā nozīmīga viedokļa man nav. Bet sērfošanai šī noteikti ir vispiemērotākā no urbānajām vidēm. Playa de Las Canteras pludmali iecienījuši gan vasaras izslāpuši tūristi no visas pasaules, it īpaši, eiropieši, gan vietējie spāņi visos vecumos, ierodoties ar dēli pēc skolas sola vai darba birojā. Es tiešām dzīvē nebiju redzējusi vienuviet ap 100 sērfotāju un tik meistarīgi izsērfojot viļņus. Man šoreiz vēl kā skatītājai kopā ar jaunāko ģimenes “ļoti sērfot gribētāju” laiks krastā pagāja tikpat aizraujoši kā vīram, uz dēļa ķerot viļņus. Dēļu un hidrotērpu noma pieejama jebkuram turpat piekrastē un izmaksas (vismaz janvārī) ir ļoti draudzīgas – 7,50 eiro/stundā.

IMG_7476

IMG_7441

IMG_7534

IMG_7590

IMG_7602

IMG_7615

Dunas de Maspalomas – okeāna viļņi pāraug smilšu kāpās

Ar vienu aci tuksneša kāpās iekāpām gandrīz katru dienu, jo, kā minēju, bijām savas mājas uz nedēļu izvēlējušies pavisam netālu no šīs vietas. Neesmu Sahāras tuksnesī bijusi, jo vienmēr vairāk ir vilinājušas košas oāzes zemes virsū, bet šis tuksnesis, uz kuru skatoties, redzi gan okeāna, gan palmu tuvumu, bija tieši tik daudz un tik forši, cik man gribējās to visu izjust. Markam, viennozīmīgi, šis bija mīļākais spēļu laukums visa ceļojuma laikā. Tik daudz smiltis, ko var mest uz visām pusēm, vāļāties un iebraukt irdenajās smiltīs līdz elkoņiem, šļūcot lejā pa nogāzi. Un es jau arī neliedzu to bērna prieku sevī – izskrējos šurpu turpu, matiem plīvojot un pēdu spa kūri izbaudot.

IMG_8066

IMG_8123

IMG_8215

IMG_8053  IMG_8039

IMG_8085

Puerto Rico kūrorts un tā vafele

Tā kā ceļošana ar bērnu veic korekcijas ceļošanas ieradumos un ritmā (nē, es nesūdzos, tā vienkārši ir realitāte), šoreiz trakulīgus braucienus ar ātrlaivu un tūres autobusā ar salmu jumtu un mamahuanas šotiem izlaidām, bet tā vietā tā laiski izbaudījām ēšanas priekus, gan ar augļiem un smūtijiem stūra kioskos, gan okeāna veltēm piekrastes restorānos. Mūsu ģimenē visiem “garšo ēst” un mana stiprā puse ir saldie ēdieni, tiem vieta atradīsies vienmēr. Tā kūrorta vieta Puerto Rico man vienmēr asociēsies ar to necilā vietā sarunāto, karsti cepto, biezo vafeli ar saldējumu, putukrējumu, šokolādes mērci un augļiem. Vēl garšīgāku kā Beļģu šedevrus. Es ļoti gribētu ielikt punktu kartē, lai jebkuram būtu iespēja to nobaudīt, bet tādas topogrāfiskās spējas man diemžēl tīri uz atmiņu tumsā nav. Tur mēs bijām pašā vakarā uz pastaigu un pretēji tam, ka mūsu 15 minūšu attālajā mājvietā dienvidu vējš pavadīja ik dienu, Puerto Rico arī pašā pievakarē bija ļoti silts. Skaisti jau vakarā tā – gaismiņas, krāsiņas, muzikanti tunelī, franču bērnu cienīgs karuselis, minigolfa laukumi un vietējie spāņu puikas, kas bērnu spēļu laukumu ieņēmuši futbolbumbas dīdīšanai.

Izdzisušā vulkāna pilsēta Arucas un banānu plantācijas

Tā kā lielāko daļu ceļojuma bijām pavadījuši, izbaudot krāšņo salas dabas dažādību, pēdējā dienā nolēmām paklīst pa salas ziemeļu pusē esošo pilsētu Arucas, kura burtiski apbūvējusies ap izdzisušu vulkānu un tiek dēvēta par ziedu pilsētu. Lielāka plāna kā pastaigāt pa pilsētu mums nebija, tāpēc nosacīts apmaldīšanās moments kļuva par patīkamu pārsteigumu, nonākot stāvlaukumā pie banānu plantācijām. Tās tā vienkārši tur bija pilsētas vidū bez jebkādiem norobežojumiem nelūgtiem viesiem, tāpēc nelaidām garām izdevību pabradāt čaukstīgās lapas un parādīt dēlam, ka banāni neaug veikala plauktos. Tālāk jau sekojām norādēm, kas caur vēsturisko pilsētas centru veda augšup vulkāna virsotnē, no kuras pavērās brīnišķīgs skats uz pilsētu ar baltām mājām, rozā debesu pamali un okeānu.

IMG_8327

IMG_8363

IMG_8374

IMG_8380

IMG_8448

IMG_8456

spāņu iepirkšanās centri atlaižu laikā

Neslēpšu savu prieku par ceļošanas apvienošanu ar iespēju iepirkties ārzemēs lielo sezonas atlaižu laikā, jo tur 70% atlaide skatlogā nozīmē arī -70% uz cenu birkas. Tā no spāņu izcelsmes ZARA, Mango un Lefties (foršas bērnu drēbes par pievilcīgām cenām) veikaliem bez drēbju kalniem iziet būtu grēks. Iepirkšanās centri El Mirador un Las Terrazas bija viss, kas vajadzīgs pilnai iepirkšanās laimei, pat neejot pusē no visiem veikaliem.

praktiska pasīvā ceļojuma plānošana

Man patīk pirms braucieniem nedaudz ievākt informāciju, izzinot galamērķa interesantākās vietas un lietas, ko tieši tur unikāli piedzīvot. Šim ceļojumam sajūtas ķēru Pinterestā un praktisku informāciju ar precīzām norādēm pa salas reģioniem atradu oficiālajā Gran Canaria tūrisma vietnē  , kur lejuplādēju bukletus un pa ceļam lidmašīnā, kad Marks saldi čucēja, pārskatīju un atzīmēju, kur labprāt pabūtu. Tad mierīgi, ik rītu pamostoties un konstatējot, uz ko prāts nesās attiecīgajā dienā, varējām izvilkt A4 lapu un vienoties, kādos piedzīvojumos doties.

IMG_8469

Un mūsu ceļojuma 5 minūšu īsfilmiņa noskatāma te te !

6 thoughts on “7 vietas, kur būt Gran Canaria

 1. Sveika!
  Sākot plānot janvāra ceļojumu ar vīru un bērnu, atdūros pret Tavu lielisko rakstu par Kanārijām.. vai Tev saglabājusies kāda viesnīcas informācija?

  Like

  1. Sveika! Prieks, ka noderīgi! 🙂 Bet tagad skatu savus pierakstus, visu ko atrodu, bet tikai ne to viesnīcu, kur apmetāmies. Ja braucat janvārī, tad iesaku meklēt vietu ar apsildāmu baseinu, ja tas jums pie dzīvošanas būtiski. Gaisa temperatūra katrā gadījumā mums nebija tik karsējoša, lai gribētos mesties drēgnajos, atklātajos ūdeņos – tikai tik, cik vīrs hidrotērpā uzsērfoja un mēs ar dēlu ar kājām pa vilnīšiem izskrējāmies. Bet vispār, ja plānojat īrēt auto un apskatīt salu, tad dzīves vietu variet izvēlēties jebkur, ka tik skats pa logu un tuvumā pieejamās lietas apmierina. Mēs mitinājāmies reģionā “Playa del Ingles” pie promenādes gar krastu un pastaigas attālumā no Maspalomas tuksneša vietas, kā arī kafejnīcu “zonas”. Līdz ar to arī tad, kad negribējas sēsties auto un kaut kur doties, tad varējām vienkārši iziet vakara pastaigā turpat ar kājām tuvumā.
   Lai veiksmīgs ceļojums – šī patiesi burvīga un krāšņa sala, kur doties ziemā sildīties! 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s