Ziemīga pastaiga Ieriķu dzirnavās

Šorīt pamodāmies tā labi ilgi pagulējuši un, no rīta pagūglējot, sapratām, ka, lai iespētu kaut uz stundiņu pastaigāties dabā pirms dēla pusdienu miega, varam doties 45 minūšu brauciena attālumā no Valmieras (~ 30 minūšu braucienā no Rīgas), nokļūstot bērniem īpaši draudzīgā pastaigu vietā, kas neprasa lielu iepriekšēju sagatavošanos un laicīgu mošanos.

IMG_5429

IMG_5403

ieriķu dzirnavu atrašanās vieta

Apskates vieta atrodama ļoti viegli, iebraucot Ieriķos, kas atrodas ceļa posmā starp Siguldu un Cēsīm, un uzmeklējot ceļmalā degvielas uzpildes staciju, krodziņu “Pie Dzirnakmeņa” un stāvlaukumu starp tiem. Turpat arī maza būdiņa ar jauku tanti, kas iekasēs no pieaugušajiem pa 2,50 eiro, bet pirmskolas bērniem veltīs siltu smaidu un novēlēs jauku pastaigu, dodoties lejā pa kāpnēm Melderupītes ielejā.

IMG_5488

IMG_5409

IMG_5442

pastaiga kā pa lielu rotaļu laukumu bērniem

Te daba ir izveidojusi un cilvēki pilnveidojuši skaistu nostūri ar ērtām pastaigu koka laipām, pakāpieniem, tiltiņiem, skatu vietām, veidojot taku apmēram 1 km garumā. Melderupe var lepoties ar skaistiem stāvkrastiem un septiņiem dažāda augstuma ūdenskritumiem, kuri šajos – 4C grādos nebija aizsaluši un tā vien mutuļoja un šļakstījās, atgādinot par dabas spēku un dzīvīgumu. Mūsu divgadniekam Markam šis gājiens tiešām bija kā liels rotaļu laukums, jo viņš te varēja rāpelēties un spēlēties ar līdzpaņemto sniega lāpstu, uz dupša nošļūkt pa kalniņu un pakāpties augstāk kādā stūrī, lai novērotu visu no augšas. Pašas Ieriķu dzirnavas ir vairāk nekā 300 gadu vecas un šobrīd no tām ir saglabājušies stingri mūri, kuros iespējams ieiet un vien iztēloties, kā tās reiz malušas ūdeni. Arī dzirnavu ūdens rats esot atsācis darboties, taču mums to redzēt neizdevās, iespējams, ziemas laikā netiek kustināts.

IMG_5432

IMG_5424

IMG_5436

praktiskā informācija

Ļoti piemērota vieta ģimenēm ar bērniem visos gadalaikos. Iespējams, nedaudz sirmums gan varētu iemesties matos vecākiem ar bērnu, kas nesen iemācījies staigāt un pats grib visur nokļūt, tad laipas varētu šķist par šauru un ūdens par tuvu. Ar bērnu ratiņiem gan taka nav izbraucama, jo ir gana daudz kāpņu, bet gājiens ar bēbīti ergosomā noteikti būtu ne par garu, ne par sarežģītu.

Tā kā parka uzturēšanā tiek pielikts centīgs cilvēku darbs, tad ieeja ir par maksu pieaugušajiem 2,50 eiro, savukārt, skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot apliecības) 1,50 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

IMG_5449

IMG_5468

pusdienas krodziņā “pie dzirnakmeņa”

Jā, un foršs bonus pilnīgi laiskai dienai, lai pirms pastaigas dabā nebūtu mājās jāgatavo desmaizes un tēja termosā līdzņemšanai, tad pēc kāpelēšanas pa dabas taku var ieturēties blakus esošajā krodziņā, nu, kā jau krodziņā – porcija ar kaudzi un kārtīgu tauciņu, turklāt, svētdienām piestāv tā vienkārši un garšīgi.

IMG_5451

2 thoughts on “Ziemīga pastaiga Ieriķu dzirnavās

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s