Ciemos pie briežiem Morē

Nedēļas nogalē pie mums ciemojās draugi no Londonas – mūsu sens latviešu draugs ar savu portugāļu draudzeni. Tā kā svētdien, skatoties jebkur dabā, ik katrs koka zars bija sala apķerts un savā skaistumā saulē vizēja, sapratām, ka ar vienkāršu pastaigu mežā nebūs gana, gribam parādīt vēl ko vairāk. Tā tapa plāns, kas ļoti piestāv ziemai – braukt uz Mori paciemoties pie briežiem.

IMG_6086

IMG_6094

IMG_6099

Ar spainīti pie rokas starp briežu aplokiem

Ierodoties mūs sagaidīja punktuāla “omīte”, kas dienu no dienas tur rūpi par briežu dārza iemītniekiem. Viņai tas ir sirdsdarbs, to var pateikt uzreiz un šāda atklāsme mani vienmēr priecē, kad cilvēki dara to, ko patiesi mīl. Turpat, viesu uzņemšanas telpā, samaksājām ieejas naudu, iegādājām spainīti ar graudiem un kundzītes pavadībā devāmies uz aplokiem. Tā kā izvēlējāmies doties brīvā pastaigā bez gida pavadības, tad pie pirmā aploka mums tika ierādīts, kā droši un ērti briežus cienāt ar graudiem, un tālumā ar pirkstu noteikts, kur mēs ko varam satikt un novērot.

IMG_6097

IMG_6120

IMG_6154

Sals, kas ķer pie deguna, soli dara raitu

Es dikti mānītos, ja teiktu, ka devāmies absolūti mierīgā, baudpilnā pastaigā, aprunājoties un pabarojot katru mīļdraugu aiz sētas. Pēdējo ne-ziemu laikā esam paspējuši aizmirst, ka -11C grādi atklātos laukos, kur vējiņš dabū labi ieskrieties, kniebj gan mazos, gan lielos degunos ne pa jokam. Tad, nu, pie pirmā līkuma sapratuši, ka ziema klāt pa īstam, tētis ņēma bērnu rokās, lai grieztu ar muguru pret vēju, mazāk saldējot sala nepieradušo sejiņu, lielie piekārtoja šalles un uzņēmām raitāku soli. Protams, paspējām noķert prieku par vēl nepiebaroto briežu cienāšanu un skaistajiem briežu bariem tālumā, it īpaši, kad uzspīdēja saulīte.

IMG_6147

Praktiskās lietas

Nokļūšanas norādes no visām debespusēm sīki un smalki aprakstītas Mores parka mājaslapā. Būtiski ņemt vērā, ka ciemošanās iepriekš jāpiesaka, sazinoties telefoniski, citādi var gadīties, ka teritorija slēgta un nav neviena sagaidītāja. Ieejas maksa ir 4€, savukārt, 2€ ir par biļeti bērniem (2-12 g.v.) un pensionāriem. Un 2€ vēl par spainīti ar ēdamlabumiem dzīvniekiem – pietiks ar vienu uz visu kompāniju. Norēķini iespējami tikai skaidrā naudā. Atvērts apmeklētājiem visu cauru gadu, taču noteikta darbalaika nav. Un, ja parks atvērts, tad ziemas periodā pēdējais brīdis, kad doties pastaigā, ir īsu brīdi pirms pl.15:00. Jāatzīst gan, ka pēcpusdienā brieži jau ir nedaudz kūtrāki uz nākšanu sasveicināties pie sētas, jo punči jau pilni no iepriekšējiem spainīšiem un gurdenums no apmeklētājiem ņem virsroku.

IMG_6124

Vienvārdsakot, ja ir luste ziemā doties uz briežu dārzu, tad ar vissiltākajiem zābakiem kājās, šalli līdz acīm un maziem bērniem satītiem vilnas segās 🙂 Vieta pastaigai ir skaisti iekopta un ērta visām paaudzēm, turklāt, apvienojumā ar prieku par briežiem, kas ir lieli cilvēku draugi. Un gājēju ceļi starp aplokiem ir gana plati un līdzeni, lai tos veiksmīgi caurbrauktu gan ar ragavām ziemā, gan bērnu ratiem siltajos gadalaikos.

IMG_6059

2 thoughts on “Ciemos pie briežiem Morē

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s