Pastaiga pa purva taku apkārt Purezeram

Teikšu sentimentāli – mūsu ģimenes mīļākā vieta, kur būt, ir būt kopā. Uzreiz aiz šī definējuma seko – būt dabā, cik tik iespējams. Brīvajās dienās pamostoties, uzreiz sākam domāt, kur varētu doties kopā un dabā. Pēdējos gados lielu popularitāti izpelnījušās dažādas purva takas, tad nu gribu padalīties mūsu pieredzē ar mazāk zināmo, bet skaisti ierīkoto gājienam apkārt purva ezeram – Purezera taku Limbažu pusē.

IMG_6554

IMG_6547

IMG_6512

Purezera atrašanās vieta

Purezers ar tam apkārt izveidoto pastaigu taku atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, Alojas novadā. No Rīgas braucot, vislabāk ceļš mērojams caur Limbažiem un tālāk Puikulei apmēram pusotrā stundā. Savukārt, no Valmieras puses brauciens uz pusi īsāks, braucot cauri Matīšiem, nogriežoties uz Alojas pusi un, izbraucot cauri Urgai, nogriežoties pa kreisi uz zemes ceļa un tālāk sekojot ceļa norādēm uz Purezera taku. Rakstot Google maps, var braukt pēc norādēm “Purezers, Brīvzemnieku pagasts”.

IMG_6566

 

IMG_6507

 

IMG_6545

pilnīgs mieriņš dziļi iekšā dabā

Mums ceļā izdevās satikt gan zalkti, kurš izbijies no ciemiņiem, veikli ielavījās ūdenī, gan zemu lidojošu gulbju kompāniju tieši virs mūsu galvām. Tādā saulainā dienā pastaiga priežu paēnā ir dikti tīkama un ainava ar tīro, zilo purva ezeru un dejojošām spārēm ik uz soļa ir pasakaini mierpilna.

Tā kā abos ezera galos ir izvietotas pa vienai atpūtas vietai ar laipām virs ezera un galdiņiem turpat krastā, droši ņemiet līdzi savas desmaizes vai pat cepamdesiņas, jo uz laipām šogad smalki iekārtotas metāla ugunskura vietas garākai maltītes gatavošanai un baudīšanai.

IMG_6591

Praktiskā informācija

Pastaiga takā ir bezmaksas pasākums. Pamatā tas ir sauss priežu mežs, augstais purvs un vietās, kur ir mitrāks, sabūvētas jaunas koka laipas un tiltiņi. Ērtību labad ieteicams vilkt ērtus ciešos apavus, citādi, kā pierādījās, sandalēs mēdz sabirt priežu skujas un ziediņi, lapiņas no viršiem.

Taka nav piemērota izbraukšanai ar bērnu ratiņiem, te vislabāk mazākos ģimenes pārstāvjus likt kādā “nesamsomā”, jo gājiens neparedz kalnā kāpienus vai sarežģītus šķēršļus bērniņa nesējam. Mūsu dēls (2,10 gadi) ~3km garo taku, rotaļājoties ar nolūzušajiem zariem un lēkājot pa koku saknēm, laipām veica lielākoties pats un arī es pati jutos ļoti labi šajā pastaigā, esot devītajā grūtniecības mēnesī.

IMG_6572

Video no mūsu pirmās ciemošanās reizes Purezera takā pirms gada maijā, skatiet mūsu Youtube kanālā, kurā dalāmies ar mūsu pašu veidotajām pārgājienu un ceļojumu filmiņām. Iedvesmojieties doties kopīgos ģimenes piedzīvojumos!

P.S. Taka kopš pagājušā gada maija ir piedzīvojusi būtiskus uzlabojumus – nomainīti vecie koka dēļi un pārbūvētas atpūtas vietu laipas, kuras redzamas video.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s