Uz festivālu ar bērnu

20294001_1904071333166128_8447610741441852606_n

Mūsu divu gadu pieredze

Pirms kāda laika saņēmu aicinājumu padalīties ar mūsu ģimenes pieredzi žurnāla “Mans Mazais” jūnija numura rakstā par došanos uz festivāliem kopā ar bērniem, tad, nu, nolēmu plašāk pastāstīt arī te, blogā. Varu padalīties ar mūsu pieredzi, apmeklējot aktīvās atpūtas, sporta, mūzikas uz dzīvesstila festivālu PLAYGROUND 2016. un 2017. gadā kopā ar mūsu dēlu, kad viņam attiecīgi bija 11 mēneši un 1 gads un 11 mēneši.

Arturs Pavlovs

Arturs Pavlovs 3

Foto: Arturs Pavlovs

Kopumā gāja forši un bērns jutās kā zivs ūdenī

Tā kā esam jauna un aktīva ģimene, kura lielākoties izvēlas pavadīt laiku kopā ar bērnu, arī ceļojot un apmeklējot publiskus pasākumus, kuri, protams, ir (pēc mūsu pašu noliktajiem “standartiem”) piemēroti ģimenēm, tad kopumā “Playground” festivāls atbilst tam, lai to apmeklētu arī vecāki ar bērniem un pieredze abos gados bija ļoti pozitīva. Tā kā Marks jau no sākta gala ir radināts pie atrašanās sabiedrībā un komunicēšanas ar nepazīstamiem cilvēkiem, tad viņš festivālā jutās kā zivs ūdenī gan pirmajā, gan otrajā gadā. Ja pirmajā gadā tikai tikko bija sācis spert pirmos soļus un mēģināja rast kontaktu ar tiem cilvēkiem, kas viņam tuvumā, un vairāk bija mazā novērotāja lomā, tad otrajā gadā jau brīvi pārvietojās pats, draudzējās kā ar bērniem, tā pieaugušajiem, un droši devās dažādās aktivitātēs – ne cilvēku plūsma, ne vietām skaļā mūzika vai mikrofonā runātāji nespēja iztraucēt viņa gaitas un prieku par apkārt notiekošo.

13599941_1730446860528577_7267282643627373002_n

Foto: Mikus Kļaviņš

Laimīgie laiku neskaita

Dodoties uz festivālu kopā ar bērnu, jāsaprot, ka ieplānot būt konkrētā vietā un laikā uz, piemēram, kādu koncertu vai aktivitāti, ir “pa lielam” neiespējami, jo var gadīties, ka bērnam gribas ēst, nepieciešams nomainīt autiņbiksītes, negribas kāpt ārā no šūpolēm vai vienkārši gribas smiltīs bakstīt kociņu. Ja vecāki sāks pukoties uz bērnu šādās situācijās, tad kopīgā atpūta tur arī izbeigsies. Skaidrs, ka, jebkur dodoties ar mazu bērnu, vecākiem nāksies pieņemt bērna ēšanas, gulēšanas režīmus un iegribas, turklāt, atrodoties tik piesātinātā vidē ar daudz cilvēkiem, runām, mūziku, ņirbošām aktivitātēm un jauniem iespaidiem. Tāpēc nokļūšanu kaut kur laikā un vietā labāk uztvert kā netīšu un patīkamu izdošanos.

Un, sīka piebilde – tā kā uzskatām, ka ar viengadnieku/ divgadnieku festivāla nakts programmā mums nav jāpiedalās, tad abos gados festivālu apmeklējām pa dienu līdz pirmajiem vakara koncertiem un ap pl.22:00-23:00 devāmies prom.

19510575_1891647741075154_1056355248075651541_n

Iepriekšēja gatavošanās “visām dzīves situācijām” pilnīgs must-have

Ar gandrīz viengadnieku gatavojāmies ļoti centīgi tīri no praktiskās puses, jo būšana prom no mājām prasa sagatavot maiņas drēbes un apavus dažādiem laikapstākļiem un ķibelēm ar nošmucēšanos, tāpat jābūt līdzi visām higiēnas lietām autiņbiksīšu maiņai. Arī ēdienu (svaigus dārzeņus, grauzdiņus, plācenīšus, biezeņus) un ūdeni ņēmām līdzi paši – tos arī attiecīgi ļāva kā zīdaiņu pārtiku ienest festivāla teritorijā. Protams, ņēmām līdzi arī sēžamratus, kur mazajam atpūtināt kājas un pagulēt diendusu.

Nākamajā gadā ar gandrīz divgadnieku jau jutāmies daudz brīvāk, jo dēls jau ēda “pieaugušo” pārtiku, kas “Playground” festivālā ir tiešām kvalitatīva, iekļaujot arī svaigus dārzeņus un augļus, tāpat uz to laiku jau pats prasījās uz labierīcībām un vairs netika lietotas autiņbiksītes, līdz ar to šī noņemšanās izpalika. Dēls pats labprāt pa festivāla teritoriju pārvietojās ar līdzsvara riteni un, lai arī ikdienā principā vairs sēžamratus neizmantojām, tos tomēr ņēmām līdzi gan, lai saliktu grozā maiņas drēbes, gan būtu, kur mazajam aktīvistam atpūsties.

IMG_3489 (1)

 

Festivāls kā rotaļu laukums visiem un īpaši draudzīgs bērniem

No mūsu pieredzes tieši “Playground” festivāls pagaidām šķiet īpaši draudzīgs lielais Latvijas festivāls ģimenēm ar bērniem. Teritorija ir plaša un labi pārredzama, līdz ar to cilvēku masas nav pārāk lielas un traucējošas. Turklāt, to patiešām apmeklē daudz ģimenes, un bērni savā starpā draudzējas un spēlējas. Festivāls ir vērsts uz dažādām sportiskām aktivitātēm, kuras var gan vērot, gan iesaistīties paši apmeklētāji. Tā mūsu dēls kopā ar tēti festivālā pirmo reizi iemēģināja arī skeitbordu un labprāt braukāja ar līdzsvara riteni pa skeitparku. Festivāla teritorija ir kā liels spēļu laukums kā pieaugušajiem, tā bērniem, tai skaitā, ar atsevišķām zonām tieši bērniem – lēkājamiem pūšļiem, ūdens slidkalniņiem, rotaļu un citu aktivitāšu laukumiem. Arī dienas skatuves mežā ir piemērotas apmeklēšanai ar bērniem, jo nav strikts sēdvietu izvietojums, skaņa ir mērena un, kamēr vecāki ar vienu aci bauda koncertu, bērns turpat mežiņā var mieloties ar paša saplūktām mellenēm, kā to darīja mūsu Marks, jau gandrīz divgadnieks būdams.

Un vēl kā ļoti nozīmīgu šī festivāla plusu gribas minēt to, ka pasākuma apmeklētāji dienas laikā nodarbojas arī paši ar dažādiem sporta veidiem, piedaloties sacensībās, un pa teritoriju pārvietojas ar līdzpaņemtajiem braucamrīkiem, līdz ar to iereibušu cilvēku dienas gaismā nav, vismaz mēs nesatikām tieši nevienu greizu ballētāju bērna klātbūtnē.

31773170_2034028170170443_8929180203146543104_n

20375921_1904072609832667_3886623539802272345_n

Filips Smits

Mēs noteikti vēl dosimies kopā ar bērniem uz festivāliem

Tā kā mūsu dēls ļoti izbaudīja festivāla jandāliņu un mēs kā ģimene lieliski pavadījām kopā laiku, labprāt kopā ar bērniem uz šāda tipa festivāliem dosimies arī citus gadus. Šogad gan visdrīzāk kārtējo festivālu nāksies izlaist, bet domājams, ka tiekamies nākamgad jau ar diviem resgaļiem uz skrituļdēļiem!

Playground_2017_L_Kazmere_

P.S. Tā kā festivālu baudījām pilnu krūti bez fotoaparāta līdzņemšanas, tad ieraksta bildes pamatā aizņēmos no oficiālās pasākuma FB lapas un nobeigumā mūsu pašu mirkļbirku #proudmom / #firsttime cienīgs telefonkadrs 🙂

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s